ODMŁADZENIE SKÓRY METODĄ IPL

Fotoodmładzanie jest to nowoczesny zabieg dermatologii estetycznej poprawiający wygląd starzejącej się skóry. Zabieg ten polega na naświetleniu skóry twarzy, dekoltu czy grzbietów rąk specjalnym rodzajem intensywnego światła podobnego do światła lasera tzw. IPL (Intense Pulse Light) . Do zabiegu kwalifikuje się pacjentów mających takie cechy starzejącej się skóry jak: rozszerzone naczynka, pajączki, rumieńce, ciemne plamki i piegi. Dyskwalifikujemy pacjentów, którzy nie mają wyżej wymienionych zmian, a chcą tylko poprawić strukturę skóry – zlikwidować zmarszczki.

Parametry światła odpowiednio dobiera się indywidualnie dla każdego pacjenta. Światło to jest selektywnie pochłaniane przez barwnik krwi – hemoglobinę lub barwnik ciemnej plamki – melaninę. Po dojściu do barwnika – „chwytnika” światło zmienia się w ciepło i zmiana skórna ulega zniszczeniu bez uszkodzenia otaczającej skóry zdrowej. Światło to pobudza również głębsze warstwy skóry do produkcji nowego kolagenu, którego wytwarzanie maleje z upływem lat. Skóra staje się gładsza i bardziej napięta, znikają drobne zmarszczki.Należy wykonać jeden lub kilka kilka zabiegów w odstępach co najmniej 6 – 8 tygodni. Ilość zabiegów zależy od problemu jaki ma pacjent. Ciemne plamki na grzbietach rąk wymagają wykonania zwykle 1 – 2 zabiegów, rumieńce czy pajączki na twarzy po jednym zabiegu wchłaniają się zwykle w 50 – 70 %. Skóra po zabiegu jest zwykle zaczerwieniona, mogą pojawić się siniaczki, brązowe plamki ciemnieją; stan taki utrzymuje się od kilku godzin do kilku dni. Po zabiegu zaleca się pielęgnację skóry łagodnymi preparatami nawilżającymi i ochronę przed UV. Praktycznie zabieg fotoodmładzania można wykonać każdemu. Najważniejszym przeciwwskazaniem jest opalona skóra.

Fotoodmładzanie metodą IPL jest zabiegiem odmładzającym skórę przede wszystkim w zakresie likwidacji naczyń i przebarwień, a „przy okazji” poprawiający strukturę skóry.

EFEKTY PRACY NASZYCH SPECJALISTÓW

Przed

Po

Ceny zabiegów