USUWANIE TATUAŻY

Tatuaż wykonuje się przez doskórne wprowadzenie cząstek barwnika, który jest w skórze pochłaniany przez specjalne komórki tzw. komórki żerne, pozostające w tym miejscu na stałe. Istnieją dwa rodzaje tatuaży: amatorskie i profesjonalne. Tatuaże amatorskie wykonywane są przez osoby nie zajmujące się tą techniką zawodowo, używa się granatowego atramentu lub grafitu i wprowadza się je na różną głębokość skóry. Tatuaże profesjonalne wykonuje się za pomocą specjalnych urządzeń, są często wielokolorowe, barwnik jest wprowadzany mniej więcej na tę samą głębokość. Czasem w praktyce lekarskiej mamy do czynienia z tatuażami pourazowymi, które powstają na skutek: otarcia np. o powierzchnię asfaltu, wybuchu np. prochu strzelniczego, nakłucia np. ołówkiem. Szczególnym rodzajem tatuażu jest makijaż permanentny np. kreska wokół oczu, poszerzenie brwi, obrysowanie ust.
Do niedawna jedyną metodą pozwalającą na pozbycie się tatuażu było wycięcie chirurgiczne, które polegało na wycięciu skóry z tatuażem lub wycięciu z przeszczepu skóry. Obecnie najskuteczniejszą metodą usuwania tatuaży są lasery. Najlepsze efekty i dobre gojenie osiąga się stosując lasery tzw. Q-swich czyli takie, które wytwarzają bardzo krótkie impulsy. Inne systemy stosowane wcześniej do usuwania tatuaży jak IPL (Intense Pulse Light) i laser CO2 okazały się znacznie mniej skuteczne i prowadziły często do nieprawidłowego gojenia pozabiegowego w postaci tworzenia blizn, czasem dużych i przyrosłych.
W naszym gabinecie posiadamy laser Q-switch rubinowy niemieckiej firmy Asclepion (emituje promieniowanie o dlugości 694 nm).

Należy wykonać cykl zwykle 5-10 zabiegów w odstępach co najmniej 8 tygodni, po każdym tatuaż stopniowo się rozjaśnia.

Zabieg odczuwa się jak ukłucia. Wyjątkowo istnieje potrzeba zastosowania znieczulenia w postaci kremu. Bezpośrednio po zabiegu tatuaż robi się biały, po około 15-20min ma kolor podobny do tego przed zabiegiem. Powstaje obrzęk i zaczerwienienie, które ustępują w ciągu kilku dni. Czasem powstają powierzchowne strupki. Zwykle nie można usunąć tatuażu w 100%, ale osiąga się znaczne jego rozjaśnienie. W wyjątkowych przypadkach tatuaż może nie reagować na leczenie laserem, szczególnie dotyczy to koloru czerwonego. Stosunkowo łatwo usuwa się tatuaże czarne i niebieskie.

LASERMED w Warszawie zaprasza na BEZPŁATNE konsultacje przed laserowym usuwaniem tatuaży.

EFEKTY PRACY NASZYCH SPECJALISTÓW

Przed

Po

Ceny zabiegów