USUWANIE PRZEBARWIEŃ

Przebarwienia – ciemne plamy. Istnieje duża grupa przebarwień, różniących się miedzy sobą etiologią, lokalizacją oraz obrazem klinicznym.
Najczęściej zgłaszają się pacjenci w celu usunięcia „plam wątrobowych” na grzbietach rąk lub na twarzy (w terminologii dermatologicznej takie przebarwienia nazywane są plamami starczymi lub posłonecznymi, gdyż są wynikiem wieloletniej ekspozycji na słońce), piegów i przebarwień typu ostuda – melazma zlokalizowanych na twarzy u kobiet.

Niektóre przebarwienia laserami usuwają się bardzo dobrze. Do tych przebarwień należą: plamy posłoneczne, starcze, „wątrobowe” oraz piegi. Im ciemniejsze przebarwienie tym łatwiej je usunąć. Już po pierwszym zabiegu zwykle osiąga się poprawę o około 50-70%. W razie potrzeby zabieg można powtórzyć po około 8 tygodniach osiągając dalszy postęp rozjaśnienia.

Inne przebarwienia jak na przykład melazma czy plama typu „kawa z mlekiem” usuwają się różnie tzn. trudno jest przewidzieć efekt zabiegu. Nawet jeśli po zabiegu uzyska się poprawę przebarwienie może nawrócić.

W praktyce zwykle plamy posłoneczne i piegi kwalifikujemy do zabiegu laserowego, a zmiany typu melazma do zabiegu Dermamelan.
LASERMED w Warszawie zaprasza na konsultacje przed zabiegami usuwania przebarwień.

EFEKTY PRACY NASZYCH SPECJALISTÓW

Przed

Po

Ceny zabiegów