USUWANIE ZMARSZCZEK KWASEM HIALURONOWYM

Co oznacza termin wypełniacze?

Wypełniacze – „fillery” są to preparaty kwasu hialuronowego służące do wypełniania zmarszczek, powiększania ust, modelowania kształtu twarzy. Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w naszej skórze. Jego ilość w tkankach zmniejsza się z upływem lat.

Kiedy stosuje się preparaty kwasu hialuronowego?

Najczęściej kwas hialuronowy podaje się w fałdy nosowo-wargowe, w zmarszczki poniżej kącików ust tzw. zmarszczki marionetki, w górną część policzków , między brwi i w usta.

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu kwasu hialuronowego w odpowiednie miejsce. Zwykle przed zabiegiem leczoną okolicę znieczula się  specjalnym kremem, który działa po 40 -60 minutach od nałożenia.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Jest zwykle zaczerwieniona i spuchnięta co związane jest z reakcją na krem znieczulający, z samym ukłuciem i ew. masowaniem miejsca iniekcji. Mogą pojawić się siniaki. Są to normalne reakcje.

Kiedy pojawia się efekt zabiegu? Jak długo się utrzymuje?

Efekt po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego pojawia się bezpośrednio po zabiegu , chociaż w pełni można go ocenić po 7-14 dniach, gdy ustąpią „objawy towarzyszące”. Kształtuje się indywidualnie i zależy od  takich czynników jak rodzaj skóry, tryb życia, aktywność mięśni. Zależy również od miejsca poddanego zabiegowi oraz od rodzaju podanego kwasu hialuronowego. Efekty zabiegu utrzymują się zwykle przez 6-20 miesięcy ( w przypadku ust ok.6 miesięcy).

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego?

Przed zabiegiem lekarz zbiera wywiad lekarski. Zabiegów takich nie wykonuje się u kobiet w ciąży i karmiących piersią, u pacjentów z aktywnymi chorobami autoimmunologicznymi, u osób ze stanami zapalnymi na twarzy, u osób , które w ostatnich 2-4 tygodniach miały wykonywane zabiegi dentystyczne. Inne przeciwwskazania zdarzają się wyjątkowo rzadko.

Czy po zabiegach z użyciem kwasu hialuronowego mogą wystąpić objawy niepożądane?

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego są stosowane w medycynie ok.20 lat, są bardzo popularne i bezpieczne. Jednak trzeba mieć świadomość , że jest to poważny zabieg, który powinien być wykonywany tylko przez doświadczonego lekarza i wyjątkowo rzadko mogą wystąpić poważne komplikacje.

LASERMED w Warszawie zaprasza na BEZPŁATNE konsultacje przed zabiegami wypełnienia kwasem hialuronowym. 

EFEKTY PRACY NASZYCH SPECJALISTÓW

trwały efekt przy 4-6 zabiegach

Lorem ipsum

Lorem ipsum

Przed

Po

Ceny zabiegów