FOTOODMŁADZANIE METODĄ IPL

1.Na czym polega fotoodmładzanie metodą IPL?

Zabieg ten polega na naświetlaniu skóry twarzy, szyi, dekoltu lub rąk specjalnym rodzajem światła podobnego do światła lasera tzw. IPL ( Intense Pulse Light).Światlo to jest selektywnie pochłaniane przez barwnik krwi – hemoglobinę i barwnik ciemnej plamy – melaninę . Po dojściu do chwytnika światło zmienia się w ciepło  i zmiana skórna ulega zniszczeniu bez uszkodzenia otaczającej skóry. Światło to pobudza też głębsze warstwy skóry do produkcji nowego kolagenu, którego wytwarzanie maleje z upływem lat.

2. Na czym polega fotoodmładzanie metodą IPL?

 Jest to zabieg odmładzający skórę przede wszystkim w zakresie likwidacji naczyń i przebarwień, a przy okazji poprawiający jej napięcie .

3. Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg odczuwa się jak ukłucie igłą lub „ kopnięcie prądem”. Podczas zabiegu skórę chłodzimy zimnym powietrzem aby zmniejszyć dolegliwości bólowe. Zwykle nie stosujemy kremu znieczulającego.

4. Jak wygląda skóra po zabiegu?

 Wygląd skóry zależy od tego jaka okolica jest poddawana zabiegowi i jakie są do niego wskazania. Jeśli usuwamy naczynia mogą powstać siniaki, które czasem utrzymują się do 2 tygodni, jeśli usuwamy przebarwienia robią się one ciemniejsze na ok 14 dni. Jeśli zabieg wykonywany jest na policzki przez kilka dni może utrzymywać się duży obrzęk. W związku z tym jeśli planujemy taki zabieg trzeba go odpowiednio zaplanować , żeby nie ograniczył nam codziennych aktywności.

EFEKTY PRACY NASZYCH SPECJALISTÓW

Przed

Po

Ceny zabiegów