PLASTYKA USZU - mała zmiana, duża poprawa

dr n. med. Marcin Nowak

Dla wielu osób ich wygląd jest źródłem kompleksów i już od najmłodszych lat starają się ukryć ich niedoskonałości.

Uszy! Zajmujemy się nie tylko korekcją odstających małżowin usznych, ale również korekcją ich kształtu i wielkości. Odstawanie uszu uwarunkowane jest genetycznie. Operację korekty odstających uszu przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym za pomocą różnych technik chirurgicznych, poprzez cięcie na tylnej powierzchni małżowiny. Podczas operacji modelowana jest chrząstka ucha. Pozostawiane są na niej nierozpuszczalne szwy, które utrzymują nadany jej nowy kształt. Pozostała po zabiegu blizna schowana jest za uchem i z czasem jest niemal niewidoczna. 

Zabieg plastyki uszu polega na przystawieniu małżowiny usznej do czaszki i/lub wytworzeniu jej brakującego załamania przy pomocy specjalnych szwów modelujących.

 

POTRZEBNE BADANIA

  • grupa krwi
  •  
  • morfologia (HGB,Ht,RBC,WBC,PLT)
  •  
  • APTT i INR (układ krzepnięcia)

 

ZNIECZULENIE

Miejscowe

 

Pobyt w klinice

2-4h

REKONWALESCENCJA

Powrót do pełnej aktywności następuje zwykle po 7 dniach. Przez 2 tygodnie zaleca się noszenie opaski ochronnej na uszy. Po zabiegu może występować przejściowy obrzęk, zasinienie oraz niewielkie krwawienie okolicy operowanej. Szwy znajdujące się z tyłu uszu są rozpuszczalne. Opatrunek zazwyczaj usuwany jest po 7 dniach.

Ceny zabiegów