Stymulator tkankowy

NOWOŚĆ

STYMULATOR TKANKOWY I KWAS HIALURONOWY W JEDNEJ STRZYKAWCE

 

Nowością ostatnich lat w medycynie estetycznej jest podawanie pacjentom w celu odmłodzenia skóry twarzy jednocześnie kwasu hialuronowego i hydroksyapatytu wapnia, który jest stymulatorem tkankowym. Te dwa znane od lat składniki, dotychczas podawane osobno, obecnie są dostępne, połączone w jednej strzykawce i podawane jednocześnie podczas tego samego zabiegu. Kwas hialuronowy natychmiast dodaje objętości tkance a hydroksyapatyt wapnia stymuluje skórę do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Efekt podania kwasu hialuronowego pojawia się od razu po zabiegu, natomiast efekt poprawy wiotkości skóry , który zależy od ilości kolagenu i elastyny pojawia się po około 2 miesiącach od zabiegu. Obydwa te efekty utrzymują się około 1 roku.

 

Dla kogo jest zabieg ?

Zabiegi podania kwasu hialuronowego i hydroksyapatytu wapnia dedykowane są dla kobiet i mężczyzn z objawami starzenia skóry takimi jak utrata objętości skóry twarzy oraz z wiotkością skóry i utratą elastyczności.

Czy do zabiegu trzeba się specjalnie przygotować?

Zwykle na godzinę przed zabiegiem kładzie się na skórę poddawana zabiegowi krem znieczulający.

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na podaniu preparatu specjalna igłą w ściśle określone okolice twarzy – w boczne części twarzy i w okolice bruzd „ marionetki”.

Czy do zabiegu są jakieś przeciwwskazania?

Przeciwwskazania zdarzają się wyjątkowo rzadko, ale zawsze lekarz przed zabiegiem zbiera wywiad lekarski dotyczący stanu zdrowia pacjenta, istniejących chorób i przyjmowanych leków w celu wykrycia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu.

Jak długo trwa zabieg?

Sam zabieg trwa ok 30 minut.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Zwykle po zabiegu jest niewielki obrzęk i zaczerwienienie, które ustępują
w ciągu kilku godzin. Czasem objawy te są nasilone i mogą utrzymywać się kilka dni. Czasem pojawiają się siniaki o różnym nasileniu i mogą utrzymywać się nawet tydzień.

Kiedy zabieg należy powtórzyć?

Zwykle za rok, ale można go wykonać nawet już po 6 miesiącach jeśli istnieje potrzeba dołożenia produktu.